Nasza oferta

Ocieplanie poddasza pianą

Ocieplanie poddasza to jedna kluczowych kroków jakie powinno się wykonać podczas budowy lub remontu  domu.  Dzięki wysokiej jakości pianie – Twój dom stanie się energooszczędny oraz tani w eksploatacji.

Błędnie wykonana izolacja

Warto podkreślić że nasze domy generują straty ciepła nawet do 30% przez dach. Spowodowane jest to źle wykonaną izolacją, często przez niewyspecjalizowanych dekarzy lub innych majstrów. Skutkuje to często podwyższonymi kosztami za ogrzewanie oraz powstawaniem mostków termicznych, o których wspominaliśmy w zakładce Nasza Oferta.  W miejscach powstania mostków termicznych dochodzi do obniżenia temperatury, poniżej punktu rosy. Co skutkuje powstaniem wilgoci. A następnie zawilgoceniem oraz wystąpieniem pleśni i grzybów.

 Dlatego też należy pamiętać o ociepleniu poddasza. Izolacja wykonana z piany natryskowej to  obecnie najskuteczniejsze i najbardziej nowoczesne rozwiązanie z zakresu termoizolacji budynków.

Izolacja pianą to po pierwsze zysk

Pianka otwartokomórkową generuje znaczący zysk na ogrzewaniu zimią i używania klimatyzacji latem – nawet do 50%. W wielu przypadkach klienci wybierają piankę poliuretanową ze względu na aspekt ekonomiczny.  Każdy z nas dąży do maksymalnie możliwych oszczędności. Wykonanie izolacji pianką to jedna inwestycja na kilkanaście lat zaś koszty jej zwrócą się szybko w postaci wyżej wymienionego zysku. Trzeba też wyodrębnić kolejny aspekt zysku. Przy grubości izolacji piany otwartokomórkowej osiagamy taki sam efekt, jakbyśmy zastosowali dwa razy większą grubość innego materiału izolacyjnego – a to dzięki odpowiednim parametrom oraz generowaniu się monolitycznej izolacji bez spoin.  Przez co mamy większą kubaturę objętości użytkowej domu oraz tańszy koszt izolacji!

Po drugie - czas wykonania

Kolejnym kluczowym aspektem jest bardzo szybki czas wykonania. Ten aspekt często decyduje o wyborze piany przez inwestorów.

Po trzecie - komfort

Pianki natryskowe zapewniają doskonałą izolację termiczną zimą oraz utrzymują odpowiednią temperatury latem. Pianka natryskowa  wycisza i wygłusza obiekt. 

Po czwarte - oszczędność kubatury obiektu

Pianka natryskowa dociera do każdej szczeliny w obiekcie. Podawana jest za pomocą pistoletu, który potrafi dotrzeć do słabodostępnych miejsc. Należy pamiętać, że pianka kilka sekund po aplikacji zwiększa kilkunastokrotnie swoją objętość, przez co wypełnia szczelnie całą przestrzeń.

Po piąte - na każde podłoże

Pianki natryskowe nakładać można na dowolne podłoże.  Należy pamiętać, że izolacja pianą jest izolacją lekką, a zarazem szczelnie wypełniającą przestrzeń. Dzięki swojej lekkiej wadze nie obciąża konstrukcji dachu oraz całego budynku.

Po szóste - zdrowa izolacja

Nasze izolacje są produktami nieszkodliwymi dla zdrowia, bezzapachowymi, niewydzielającymi toksyn, paroprzepuszczalnymi. Pianki posiadają atesty i odpowiednie cetyfikaty.

03.

Bądź na bieżąco

Kontakt z nami:

16-400 Suwałki, woj. podlaskie

PL tel.+48 796 651 122, +48 530 400 950
LT tel.+48 690 030 267

email: info@izolacjepolaris.pl