Nasza oferta

Ocieplenie dachu pianką - Podlaskie

Ocieplanie poddasza to jeden z kluczowych kroków, jakie powinno się wykonać podczas budowy lub remontu domu. Dzięki wysokiej jakości pianie – Twój dom stanie się energooszczędny oraz tani w eksploatacji.

Źle wykonana izolacja poddasza Twojego obiektu w Podlaskiem to strata ciepła

sprawdzanie dachu kamerą termowizyjną Suwałki

Warto podkreślić, że nasze domy generują straty ciepła nawet do 30% przez dach. Spowodowane jest to źle wykonaną izolacją, często przez niewyspecjalizowanych dekarzy lub innych majstrów. Nieprawidłowa izolacja poddasza skutkuje często podwyższonymi kosztami za ogrzewanie oraz powstawaniem mostków termicznych, o których wspominaliśmy w zakładce Nasza Oferta.  W miejscach powstania mostków termicznych dochodzi do obniżenia temperatury, poniżej punktu rosy. Co skutkuje powstaniem wilgoci. A następnie zawilgoceniem oraz wystąpieniem pleśni i grzybów.

Natryskowe ocieplanie poddaszy - zalety

 Dlatego też należy pamiętać o ociepleniu poddasza. Izolacja wykonana z piany natryskowej to  obecnie najskuteczniejsze i najbardziej nowoczesne rozwiązanie z zakresu termoizolacji budynków. Ocieplenie dachu pianką, które wykonujemy m.in. w Podlaskiem, stanowi efektywną alternatywę wobec powszechnie stosowanych dotychczas metod izolacji.

Izolacja pianą natryskową to po pierwsze zysk

Ocieplenie poddasza pianką otwartokomórkową generuje znaczący zysk na ogrzewaniu zimą i używaniu klimatyzacji latem – nawet do 50%. W wielu przypadkach klienci wybierają piankę poliuretanową ze względu na aspekt ekonomiczny. Każdy z nas dąży do maksymalnie możliwych oszczędności. Wykonanie izolacji poddasza pianką PUR np. dla mieszkańców Podlaskiego to jedna inwestycja na kilkanaście lat, zaś koszty jej zwrócą się szybko w postaci wyżej wymienionego zysku. Trzeba też wyodrębnić kolejny aspekt zysku. Przy grubości izolacji piany otwartokomórkowej osiągamy taki sam efekt, jakbyśmy zastosowali dwa razy większą grubość innego materiału izolacyjnego – a to dzięki odpowiednim parametrom oraz generowaniu się monolitycznej izolacji bez spoin. Przez co mamy większą kubaturę objętości użytkowej domu oraz tańszy koszt izolacji!

Po drugie — szybki czas wykonania ocieplenia poddasza

Kolejnym kluczowym aspektem jest bardzo szybki czas wykonania. Ten aspekt często decyduje o wyborze piany PUR przez inwestorów.

Po trzecie — komfort

Ocieplenie poddasza pianą PUR to doskonała izolacja termiczna zimą i latem.

Pianki natryskowe zapewniają doskonałą izolację termiczną zimą oraz utrzymują odpowiednią temperatury latem. Pianka natryskowa  wycisza i wygłusza obiekt. 

Po czwarte - Ocieplenie poddasza pianą PUR to oszczędność kubatury obiektu

Pianka natryskowa dociera do każdej szczeliny w obiekcie. Podawana jest za pomocą pistoletu, który potrafi dotrzeć do słabodostępnych miejsc. Należy pamiętać, że pianka kilka sekund po aplikacji zwiększa kilkunastokrotnie swoją objętość, przez co wypełnia szczelnie całą przestrzeń.

Po piąte - Ocieplenie poddasza pianą dedykowaną na każde podłoże

Pianki natryskowe nakładać można na dowolne podłoże.  Należy pamiętać, że izolacja pianą jest izolacją lekką, a zarazem szczelnie wypełniającą przestrzeń. Dzięki swojej lekkiej wadze ocieplenie poddasza pianą nie obciąża konstrukcji dachu oraz całego budynku.

Po szóste - zdrowa izolacja poddasza Twojego domu w Podlaskiem

Nasze izolacje są produktami nieszkodliwymi dla zdrowia, bezzapachowymi, niewydzielającymi toksyn, paroprzepuszczalnymi. Pianki stosowane przez nas do izolacji poddaszy m.in. w Podlaskiem posiadają atesty i odpowiednie certyfikaty.

Izolacja poddasza pianą PUR Suwałki
Poddasze ocieplone pianką w Podlaskiem
Izolacja pianą PUR
Izolacje poddasza pianą