Nasza oferta

Nasza oferta obejmuje ocieplenie pianą  budynków mieszkalnych, przemysłowych, obiektów gospodarczych i rolniczych. Swoim klientom oferujemy izolację budynków – począwszy od fundamentu i posadzki aż po sam dach.  Nasza pianka jest trwała ale także ekologiczna, bezpieczna i zdrowa.

W swoim zespole posiadamy doświadczonych specjalistów, który dobiorą Państwu odpowiednie rozwiązanie w atrakcyjnej cenie. W swojej ofercie posiadamy tylko izolacje natryskowe – dzięki temu z dnia na dzień nasze doświadczenie rośnie.
Jesteśmy jednym z autoryzowanych wykonawców izolacji Purinova.

 Do każdego projektu / inwestycji podchodzimy indywidualnie. Staramy się solidnie ocieplić dany obiekt w jak najkrótszym czasie i atrakcyjnej cenie. Nasz zespół jest w 1000% zaangażowany w każdy projekt.

Naszym klientom oferujemy bezpłatne spotkanie, które obejmuje pomiar, konsultację oraz przygotowanie atrakcyjnej oferty. W razie pytań zawsze jesteśmy do dyspozycji 🙂 Przekonaj się i skontaktuj się z nami!

Poniżej przedstawiamy szybkie vademecum każdego klienta.

Co to jest PUR oraz piana poliuretanowa i jakie ma zastosowanie?

PUR to poliuretan, stanowiący materiał do izolacji natryskowej, który otrzymywany jest ze zmieszania dwóch surowców: poliolu i izocyjnanianu. W wyniku wymieszania tych składników przy użyciu specjalistycznych maszyn natryskowych otrzymujemy pianę poliuretanową. Piany PUR mają szerokie zastosowanie w budownictwie w budownictwie jako alternatywny materiał do izolacji i ocieplania budynków. Począwszy od fundamentów, aż po dach. Świetnie sprawdzają się ze względu na bezpieczeństwo użytkowania i funkcjonalność.

Co to jest mostek termiczny?

Mostek termiczny to miejsce, w którym na skutek występowania łączeń różnych elementów konstrukcyjnych budynku występuje miejscowo zwiększona utrata ciepła, np. przy żelbetowych belkach nadprożowych w ceglanej ścianie, styku płyty balkonowej i ściany. Przekłada się to na pogorszenie izolacji całego budynku i w konsekwencji wzrost kosztów ogrzewania. Ponadto, mostki tworzą się m.in. w miejscach złego ułożenia termoizolacji (na ścianach, stropach, dachach itp.), bądź przebijania jej metalowymi łącznikami. Doprowadzają do zawilgocenia ścian, a nawet powstania grzybów i pleśni. Aktualne przepisy zaostrzają wymogi dotyczące przenikania ciepła przez ściany, a co za tym idzie również ograniczania wpływu mostków termicznych, co można osiągnąć stosując izolację natryskową. Piany Purios, dzięki swoim właściwościom, zapewniają perfekcyjną izolację: bez spoin, przerw i mostków termicznych.

Piany otwartokomórkowe

Piana otwartokomórkowa służy głównie do wykonywania izolacji wewnątrz budynków. W 90% składa się z otwartych komórek. Cechuje się niskim współczynnikiem oporu dyfuzyjnego pary wodnej, dzięki czemu wilgoć nie jest zatrzymywana w warstwie izolacyjnej. Piana Purios otwartokomórkowa posiada λ od 0,033, co pozwala wyraźnie obniżyć rachunki za energię w budynkach.

Purios E to piana poliuretanowa o strukturze otwartych komórek, która posiada klasyfikację E reakcji na ogień. Piana charakteryzuje się wysoką wydajnością. Idealnie sprawdzi się jako izolacja stropów, ścian i poddaszy.

Parametry

Współczynnik przenikania ciepła λ: 0,037 – 0,039 W/mK
Gęstość pozorna w produkcie gotowym: 9-12 kg/m³
Współczynnik przepuszczania pary wodnej: ≥ 0,11019 mg/(m∙h∙Pa)
Wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu względnym: ≤ 10 kPa
Nasiąkliwość wody: ≤ 7.5 kg/m²
Zawartość komórek otwartych: 80 – 90%
Zastosowanie
 

Ocieplanie poddaszaPoddasza  Ocieplanie stropówStropy    Ocieplanie ścianŚciany

Purios ET to piana poliuretanowa o strukturze otwartych komórek, stosowana do produkcji termoizalacyjnej półsztywnej piany natryskowej. Piana idealnie sprawdzi się jako izolacja poddaszy, gdyż wypełnia dokładnie nierówności i szczeliny nie powodując powstawania tzw. mostków termicznych.

Parametry

Współczynnik przenikania ciepła λ: 0,037 – 0,039 W/mK
Gęstość pozorna w produkcie gotowym: 7-12 kg/m³
Współczynnik przepuszczania pary wodnej: ≥ 0,13215 mg/(m∙h∙Pa)
Wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu względnym: ≤ 10 kPa
Nasiąkliwość wody: ≤ 7.7 kg/m²
Zawartość komórek otwartych: 80 – 90%
Zastosowanie
 

Ocieplanie poddaszaPoddasza      Ocieplanie ścianŚciany

Purios FR to piana poliuretanowa o strukturze otwartych komórek, stosowana do produkcji termoizalacyjnej półsztywnej piany natryskowej. Parametry piany klasyfikują ją jako produkt niepowtarzalny i najwyższej jakości. Purios FR ma najniższy współczynnik przewodzenia ciepła λ z dostępnych na polskim rynku pian otwartokomórkowych

Parametry

Współczynnik przenikania ciepła λ: 0,033 – 0,036 W/mK
Gęstość pozorna w produkcie gotowym: 9-14 kg/m³
Współczynnik przepuszczania pary wodnej: ≥ 0,2258 mg/(m∙h∙Pa)
Wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu względnym: ≤ 10 kPa
Nasiąkliwość wody: ≤ 7.3 kg/m²
Zawartość komórek otwartych: 80 – 90%
Zastosowanie

Ocieplanie poddaszaPoddasza  Ocieplanie stropówStropy    Ocieplanie ścianŚciany

Piany zamkniętokomórkowe

Piany Purios zamkniętokomórkowe oprócz klasycznego zastosowani w budownictwie wykorzystywane są do izolacji wszelkich konstrukcji stalowych, chłodni, rurociągów czy budynków inwentarskich. Piana wykazuje duże właściwości hydroizolacyjne i bardzo wysoką odporność na ściskanie. Piana Purios zamkniętokomórkowa posiada λ od 0,020.

Purios HO to piana poliuretanowa o strukturze zamkniętych komórek, stosowana do produkcji sztywnej pianki natryskowej. System posiada w swoim składzie środek spieniający nowej generacji (HFO) o potencjale zubożenia warstwy ozonowej (ODP) równym zero oraz niskim współczyniku ocieplenia globalnego (GWP). Purios HO charakteryzuje się możliwością natryskiwania znacznie grubszych warstw (od 5 do 10 cm), co skutkuje znaczną oszczędnością czasu podczas aplikacji i zmniejszenie kosztów.

Parametry

Współczynnik przenikania ciepła λ: 0,020 – 0,022 W/mK
Gęstość pozorna w produkcie gotowym: 33-37 kg/m³
Współczynnik przepuszczania pary wodnej: ≥ 0,01006 mg/(m∙h∙Pa)
Wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 150 kPa
Nasiąkliwość wody: ≤ 0,10 kg/m²
Zawartość komórek zamknętych: min. 90%
Zastosowanie

Ocieplanie dachówDachy  Ocieplanie stropówStropy    Ocieplanie fundamentowFundamentyOcieplanie podłogiPodłogi

Purios H to piana poliuretanowa o strukturze zamkniętych komórek, stosowana do produkcji sztywnej pianki natryskowej. Idealnie nadaje się do natrysku na konstrukcje stalowe, blachę czy beton.

Parametry

Współczynnik przenikania ciepła λ: 0,020 – 0,022 W/mK
Gęstość pozorna w produkcie gotowym: 34-40 kg/m³
Współczynnik przepuszczania pary wodnej: ≥ 0,01006 mg/(m∙h∙Pa)
Wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 190 kPa
Nasiąkliwość wody: ≤ 0,10 kg/m²
Zawartość komórek zamknętych: min. 90%
Zastosowanie

Ocieplanie poddaszaPoddasza  Ocieplanie stropówStropy    Ocieplanie fundamentowFundamentyOcieplanie podłogiPodłogi

Purios HR to piana poliuretanowa o strukturze zamkniętych komórek, stosowana do produkcji termoizolacyjnej sztywnej piany natryskowej. Piana charakteryzuję się wysoką wytrzymałością na ściskanie. Posiada najniższy współczynnik przewodzenia ciepła λ z dostępnych pian zamkniętokomórkowych.

Parametry

Współczynnik przenikania ciepła λ: 0,021 – 0,022 W/mK
Gęstość pozorna w produkcie gotowym: min. 50 kg/m³
Współczynnik przepuszczania pary wodnej: ≥ 0,00882 mg/(m∙h∙Pa)
Wytrzymałość na ściskanie przy 10% odkształceniu względnym: ≥ 380 kPa
Nasiąkliwość wody: ≤ 0,11 kg/m²
Zawartość komórek zamknętych: min. 90%
 
Zastosowanie
 

Ocieplanie dachowDachy    Ocieplanie fundamentowFundamentyOcieplanie podłogiPodłogi

03.

Bądź na bieżąco

Kontakt z nami:

16-400 Suwałki, woj. podlaskie

PL tel.+48 796 651 122, +48 530 400 950
LT tel.+48 690 030 267

email: info@izolacjepolaris.pl