Izolacje budynków - Suwałki i okolice

Nasza oferta obejmuje ocieplenie materiałem firmy Purios – pianą PUR budynków mieszkalnych, przemysłowych, obiektów gospodarczych i rolniczych. Swoim klientom oferujemy izolację budynków — począwszy od fundamentu i posadzki aż po sam dach. Nasza piana poliuretanowa natryskowa jest trwała, ale także ekologiczna i bezpieczna. W swoim zespole posiadamy doświadczonych specjalistów, który dobiorą Państwu odpowiednie rozwiązanie w atrakcyjnej cenie. W swojej ofercie posiadamy tylko izolacje natryskowe pianą PUR – dzięki temu z dnia na dzień nasze doświadczenie rośnie. Jesteśmy jednym z autoryzowanych wykonawców izolacji Purinova. Do każdego projektu/inwestycji podchodzimy indywidualnie. Staramy się solidnie ocieplić dany obiekt w jak najkrótszym czasie i atrakcyjnej cenie. Nasz zespół jest w 1000% zaangażowany w każdy projekt izolacji termicznych. Naszym klientom oferujemy bezpłatne spotkanie, które obejmuje pomiar, konsultację oraz przygotowanie atrakcyjnej oferty. W razie pytań zawsze jesteśmy do dyspozycji. Przekonaj się, że nowoczesne izolacje termiczne to dobry wybór i skontaktuj się z nami!

Piany otwartokomórkowe do izolacji wewnątrz budyków

Co to jest PUR oraz piana poliuretanowa natryskowa i jakie ma zastosowanie?

PUR to poliuretan, stanowiący materiał do izolacji natryskowej, który otrzymywany jest ze zmieszania dwóch surowców: poliolu i izocyjanianu. W wyniku wymieszania tych składników przy użyciu specjalistycznych maszyn natryskowych otrzymujemy pianę poliuretanową Purios. Piana ma szerokie zastosowanie w budownictwie jako alternatywny materiał do izolacji i ocieplania budynków. Począwszy od fundamentów aż po dach. Piana poliuretanowa natryskowa świetnie sprawdza się ze względu na bezpieczeństwo użytkowania i funkcjonalność.

Jakie są zalety izolacji natryskowej Purios, czyli pianą PUR?

Zalety izolacji natryskowej pianką PUR są zdecydowanie niezaprzeczalne. Największa wśród nich to oszczędność na ogrzewaniu. Pianka izolacyjna natryskowa blokuje ucieczkę ciepła z newralgicznych punktów w domu. W ten sposób zimą ciepło nie ucieka, nie trzeba więc marnować zbyt dużo energii na ogrzewanie. Izolacje natryskowe pianą PUR są także przydatne w sezonie letnim. Blokują one promienie słoneczne, dzięki czemu wnętrze domu się nie nagrzewa. Mówiąc o zaletach, warto także wspomnieć o szybkości montażu izolacji termicznych budynków. Cały proces nie jest zbyt skomplikowany i długotrwały. Jeśli zajmuje się nim dobrze przeszkolona ekipa, może być on wykonany w kilka godzin — w zależności od metrażu. Piana do ocieplania PUR świetnie nadaje się do izolacji termicznej dachu czy poddasza. Materiał ten jest lekki i wytrzymały. Do tego piana poliuretanowa natryskowa odznacza się niezwykle wysoką przyczepnością do podłoża. Sprawia to, że izolacja natryskowa pianą PUR nie będzie stanowić problemu nawet na ukosach. Doskonale dopasowuje się ona bowiem do kształtu szczelin, wchodząc nawet w najtrudniej dostępne powierzchnie. Ocieplanie natryskowe pianką PUR zapobiega powstawaniu mostków termicznych.

Co to jest mostek termiczny?

Mostek termiczny to miejsce, w którym na skutek występowania łączeń różnych elementów konstrukcyjnych budynku występuje miejscowo zwiększona utrata ciepła, np. przy żelbetowych belkach nadprożowych w ceglanej ścianie, styku płyty balkonowej i ściany. Przekłada się to na pogorszenie izolacji całego budynku i w konsekwencji wzrost kosztów ogrzewania. Ponadto mostki tworzą się m.in. w miejscach złego ułożenia termoizolacji (na ścianach, stropach, dachach itp.), bądź przebijania jej metalowymi łącznikami. Doprowadzają do zawilgocenia ścian, a nawet powstania grzybów i pleśni. Aktualne przepisy zaostrzają wymogi dotyczące przenikania ciepła przez ściany, a co za tym idzie również ograniczania wpływu mostków termicznych, co można osiągnąć, stosując izolację natryskową. Purios – piana poliuretanowa natryskowa, dzięki swoim właściwościom zapewnia perfekcyjną izolację: bez spoin, przerw i mostków termicznych.

Piany zamkniętokomórkowe do izolacji konstrukcji stalowych, chłodni, rurociągów...